FAQ

Najczęstsze pytania dotyczące Angielski Prywatnie

 

Pierwsze kroki:

Jak założyć konto w serwisie Angielski Prywatnie?
Dlaczego warto korzystać z serwisu Angielski Prywatnie?
Jakie informacje zawrzeć w swoim profilu?
Ile kosztuje korzystanie z serwisu?
 Jak powinno wyglądać moje zdjęcie profilowe?
Jak stworzyć film reklamujący mój profil?
Rejestracja do Strefy Nauczyciela

 

Zarządzanie kontem użytkownika:

Jak zarządzać profilem nauczyciela?

Poniższa instrukcja opisuje wszystkie funkcjonalności Profilu Nauczyciela. Po zalogowaniu do serwisu Angielski Prywatnie, system przeniesie Cię do zakładki Mój Profil. Zaczniemy jednak od początku czyli od zakładki Grafik.

Grafik

W karcie Grafik najważniejszym elementem jest kalendarz, który pomoże Ci zaplanować swoją pracę. W kalendarzu znajdziesz wszystkie zaplanowane przez Ciebie lekcje, zaakceptujesz wybrany przez ucznia termin lekcji, oraz ustalisz swoją dostępność w przeciągu tygodnia. Skorzystaj ze strzałek, aby w łatwy sposób przemieszczać się pomiędzy tygodniami.

  1. Mój grafik - w Moim Grafiku ustalisz termin lekcji z uczniem. Kliknij w pole na grafiku, oznaczone jako udostępnione. Pojawi się okno do planowania. Z rozwijanego menu wybierz ucznia, dla którego chcesz zaplanować zajęcia. Następnie określ czy lekcja ma być jednorazowa czy stała. Jeżeli lekcja jest stała, określ przedział czasowy w jakim lekcja ma się odbywać. Na koniec ustal Rodzaj lekcji a następnie Zatwierdź. Twój uczeń zostanie o tym fakcie poinformowany drogą mailową. Lekcja pojawi się na Grafiku - kolor zaznaczenia będzie zależał od typu lekcji. Jeśli ponownie klikniesz na zaplanowaną już lekcję, rozwinie się menu, które pozwoli na wysłanie wiadomości do ucznia, przejście do Planera oraz umieszczenie notatki. Z tego miejsca zmienisz również termin oraz usuniesz lekcję.

  2. Dostępność - w zakładce Dostępność ustalisz swoją dostępność dla uczniów. Zaznacz kursorem przedział czasowy, w którym możesz prowadzić zajęcia. Zakres można ustalić na dany dzień. Okno, które pojawi się po ustaleniu godzin pozwoli na edycję godzin, ustalenie przedziału czasowego w którym chcesz, aby dostępność w wybranym dniu i godzinach się powtarzała. Możesz zaznaczyć również opcję, że nie chcesz pracować z dni ustawowo wolne od pracy. Ustal Rodzaj lekcji i Zatwierdź.

WSKAZÓWKA: Oznacz swoją dostępność w danym dniu na kilka miesięcy, np. od 3-09-2018 do 24-06-2018. Uczeń będzie mógł zapisać się do Ciebie na lekcję stałą, czyli powtarzającą się co tydzień. Dostępność możesz w każdym momencie zmienić lub usunąć. Pamiętaj, że uczeń wyśle do Ciebie zapytanie o przyjęcie do grafiku - możesz je zaakceptować lub odrzucić.

  1. Zaplanuj nową lekcję - dzięki tej funkcji zaplanujesz lekcję z uczniem w każdym terminie, również obejmującym dni poza Twoją ustaloną dostępnością. Z rozwijanego menu wybierz ucznia, dla którego chcesz zaplanować zajęcia. Następnie określ czy lekcja ma być jednorazowa czy stała. Jeżeli lekcja jest stała, określ przedział czasowy w jakim lekcja ma się odbywać. Na koniec ustal Rodzaj lekcji a następnie Zatwierdź. Twój uczeń zostanie o tym fakcie poinformowany drogą mailową. Lekcja pojawi się na Grafiku.

  2. Oznacz urlop - jeśli planujesz przerwę w lekcjach, ustal Urlop. Po kliknięciu w funkcję Urlop pojawi się okno gdzie ustalisz termin, godziny oraz poinformujesz swoich uczniów o przerwie w zajęciach. Jeżeli Twoje plany się zmienią i usuniesz Urlop z kalendarza, wszystkie zaplanowane wcześniej lekcje wrócą do Twojego grafika.

Planer

Planer pozwoli w łatwy sposób zaplanować każdą Twoją lekcję. Na tej karcie będziesz widział wszystkie swoje zaplanowane zajęcia. Po prawej stronie każdego wiersza znajdziesz Szczegóły. Funkcja ta pozwoli Ci zaplanować zajęcia z uczniem oraz wysłać do ucznia informację o pracy domowej. Arkusz możesz wydrukować i korzystać z niego podczas lekcji. W prawym górnym rogu arkusza znajdziesz trzy ikony. Pierwsza z nich to symbol drukarki - jeśli wybierzesz opcję druku, arkusz trafi na dysk Twojego komputera w formacie pdf. Kolejne dwie ikony to widok arkusza, masz do wyboru 2 typy arkusza - wybierz ten, który bardziej Ci odpowiada.

Moje lekcje

W tej zakładce przeglądniesz całą historię swoich lekcji, potwierdzisz, odwołasz oraz przełożysz zajęcia. Korzystaj z klawiszy funkcyjnych po prawej stronie każdego wiersza. Sprawdzisz tu również wszystkie szczegóły dotyczące swoich lekcji.

Moi uczniowie

W tej zakładce przeglądniesz listę swoich uczniów, lekcje zaplanowane z danym uczniem oraz status.

Statystyki

Zakładka Statystyki pozwoli Ci na przeanalizowanie swoich dotychczasowych oraz zbliżających się zajęć. Z łatwością sortuj dane datami oraz wygeneruj raport dotyczący konkretnego ucznia bądź kilku z nich.

Mój profil

To bardzo ważna zakładka. Uzupełnisz tutaj wszystkie swoje dane, opis profilu, szczegóły dotyczące prowadzonych przez Ciebie lekcji a także informacje o swoim wykształceniu oraz doświadczeniu. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji Rejestracja do Strefy Nauczyciela.

Ustawienia

W tej zakładce możesz edytować podstawowe właściwości swojego konta. Możesz tu zmienić hasło do konta, adres e-mail. Możesz również usunąć swoje konto - pamiętaj jednak, że usunięte konto nie może zostać przywrócone. W Ustawieniach znajdziesz informacje o Pakiecie jaki posiadasz, ilość uczniów jaki obejmuje. Tutaj też zmienisz pakiet. Na tej karcie możesz również wylogować się z systemu.

Jak rozliczyć się z uczniem?
Jak usunąć moje konto?
Jak zmienić dane w moim profilu?
Czy mogę wysłać uczniowi pracę domową?

Inne:

Czy serwis Angielski Prywatnie promuje szkoły językowe?
Jak zgłosić błąd w serwisie?

W celu przesłania swoich wskazówek dotyczących serwisu, uprzejmie prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego dostępnego w zakładce 'Kontakt'.