Prywatne lekcje języka angielskiego - nauczanie

Prywatne lekcje języka angielskiego - nauczanie
29.11.2015 |

Prowadząc prywatne zajęcia języka angielskiego, jesteśmy świadomi tego, że jesteśmy dla naszych uczniów nie tylko pedagogami, ale również osobami, którym nasi uczniowie ufają.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przez samą chęć uczestnictwa w naszych zajęciach, uczniowie pokazują, że nam ufają i czują się dobrze w momencie kiedy jesteśmy odpowiedzialni za ich nauczanie.

Sami kiedyś byliśmy uczniami i wiemy, że każde słowo, które powiemy, może być zapamiętane przez ucznia do końca życia. Nie możemy podchodzić do prywatnych lekcji języka angielskiego bez zastanowienia, przygotowania oraz skupienia. Jesteśmy odpowiedzialni za młode umysły, które się kształtują i rozwijają. My również na ten rozwój mamy wpływ. Musimy upewnić ucznia w przekonaniu, że może nam ufać – nie tylko naszymi słowami, ale również czynami. Nasze zajęcia muszą być profesjonalnie przygotowane tak, aby uczeń czuł, że wiemy co robimy. Wtedy sam uczeń jest pewien, że jest w dobrych rękach. Tematyka naszych zajęć musi być od początku do końca przemyślana. Musimy być ciągle czujni, aby wyłapywać tematy i kwestie, które wciąż powinny być utrwalone i dopracowane.

Nauka języka obcego to również rozmowy z uczniami o ich problemach oraz obawach związanych z tym procesem. Nie jest to łatwe zadanie. To do nas jako nauczycieli należy zadanie przekonania uczniów do tego, że jest to możliwe. Dla dzieci czasami jest to przerażające zajęcie, wręcz nieosiągalne. To do nas należy pokazanie uczniowi właściwej drogi osiągnięcia sukcesu oraz uspokojenie go w razie zwątpienia.

Jako prywatni nauczyciele języka angielskiego, nasze zajęcia prowadzimy z pasją. Dołożymy wszelkich starań, aby nasi uczniowie czuli się pewnie podczas procesu uczenia języka angielskiego.