Lekcje indywidualne dla 6-latków

Lekcje indywidualne dla 6-latków
21.07.2017 |

Rodzice 6-latków bardzo często zadają mi pytanie czy ich dzieci nie są za małe na zajęcia indywidualne z języka angielskiego. Czy dziecko 6-letnie będzie w stanie skupić się przez 60 minut na zajęciach językowych, czy nie będzie znudzone i nie będzie łatwo się rozpraszać?

Z doświadczenia wiem, że lekcje indywidualne dla 6-latków mogą być bardzo efektywne. Dzieci od najmłodszych lat są świadome tego, że nauka języka angielskiego jest dla nich bardzo ważna. Staramy się w naszych uczniach obudzić taką świadomość, aby od najmłodszych lat czerpały z lekcji języka angielskiego jak najwięcej.

Oczywiście nauka 6-latków wygląda inaczej niż nauka nastolatków. Dzieci nie są w stanie skupić się na ćwiczeniach gramatycznych przez 60 minut.  Dlatego teżmateriały przygotowywane przez naszych nauczycieli są bardzo różnorodne. Bierzemy pod uwagę zainteresowania uczniów i na ich podstawie tworzymy materiały. Korzystamy z literatury, która pełna jest obrazków, postaci z bajek i pozwala na korzystanie z różnorodnych metod nauczania. Dalecy jednak jesteśmy od nauki jedynie słownictwa czy piosenek na pamięć. Od najmłodszych lat uczymy naszych uczniów świadomego konstruowania całych zdań. Nie chcemy, aby nasi uczniowie nie znali podstawowych struktur gramatycznych. Nie chcemy również zniechęcić ich do nauki języka angielskiego poprzez wpajanie skomplikowanych zasad.

Uczymy dzieci poprzez gry językowe, oglądanie filmów, słuchanie muzyki jak również ćwiczenie gramatyki oraz pisowni. Każdą lekcję dostosowujemy indywidualnie do ucznia i nie brniemy ślepo w program nauczania, który stworzyliśmy lata temu. Każdy uczeń jest inny i wymaga naszej indywidualnej uwagi. Jeśli widzimy, że wybrana metoda nauczania nie przynosi efektów, zmieniamy ją. Monitorujemy postępy, zachęcamy do nauki, chwalimy i mobilizujemy.

Zachęcamy do zapisywania 6-latków na zajęcia indywidualne z języka angielskiego. Gwarantujemy, że obudzimy w Państwa pociechach ciekawość oraz świadomość językową.