Obejrzyj z dzieckiem bajkę po angielsku

Obejrzyj z dzieckiem bajkę po angielsku
06.02.2018 |

Kontynuując poprzedni wpis dotyczący pozytywnej motywacji dzieci do nauki języka angielskiego, chciałabym opisać inne sposoby nauki języka angielskiego przez zabawę.

Rodzice moich uczniów, jak również znajomi, często pytają mnie, co mogą zrobić sami w domu, aby pomóc w nauce języka angielskiego własnym dzieciom. Czy mogą zrobić coś, jeśli dziecko ma 3 lata lub nawet mniej. W takiej sytuacji zawsze odpowiadam, że muzyka i film czy też bajka jest najlepszym rozwiązaniem.

Puszczaj swoim dzieciom nagrania w języku angielskim. Na rynku jest dostępnych masę płyt CD, dla różnych grup wiekowych, gdzie dzieci oswajają się z językiem angielskim. Co jest najważniejsze – dzieci uczą się odpowiedniego akcentu oraz angielskiej wymowy. Przez osłuchanie się z językiem angielskim w młodym wieku, Państwa dzieci będą uczyć się języka angielskiego w szkole o wiele łatwiej. Będą zaznajomieni z tym językiem od małego. Gorąco zachęcam do puszczania dzieciom bajek, muzyki czy kołysanek właśnie w języku angielskim. Będą Państwo zaskoczeni jaki ma to niesamowity wpływ na dzieci.

Kolejny sposób – oglądanie bajek w języku angielskim. Mamy tutaj podobny mechanizm jak przy słuchaniu muzyki. Dodatkowo dzieci domyślają się co dane słowa znaczą i przez to nieświadomie uczą się języka angielskiego. Można dopytać dziecka co uważa, że dane słowo oznacza. Następnie można od czasu do czasu zapytać, czy wciąż pamięta, co to słowo oznaczało.

Dziecko widząc, że rodzice osobiście motywują je do nauki języka angielskiego (oczywiście motywuje jedynie w pozytywny sposób, nie nakazując), samo będzie chciało z większą chęcią uczyć się języka angielskiego.