Wycieczka szkolna do Londynu

Wycieczka szkolna do Londynu
18.05.2017 |

Coraz częściej zdarza się, że nasi uczniowie wyjeżdżają na wycieczki zagraniczne organizowane przez szkoły do których uczęszczają. Jesteśmy bardzo zadowoleni, kiedy uczniowie uczęszczający na nasze prywatne lekcje języka angielskiego mogą przeżyć taką przygodę. Niejednokrotnie jest to ich pierwsza styczność z “żywym” językiem.

Pracując w szkole, miałam szansę zorganizować wyjazd do Londynu dla moich uczniów i wiem jakie jest to wielkie przeżycie dla nich, jak również ich rodziców.

Wymaga to nie tylko przygotowania samego planu wycieczki, ale również przygotowania uczniów pod względem językowym. Jest to również naszym zadaniem podczas prywatnych zajęć języka angielskiego, które prowadzimy na terenie Warszawy.

Sezon wycieczek szkolnych ruszył pełną parą, dlatego też tematyka naszych lekcji języka angielskiego z dojazdem do ucznia skupia się na słownictwie oraz konstrukcjach używanych w trakcie podróży. Słownictwo używane w sklepie, w restauracji, hotelu, na dworcu to podstawa. Słownictwo związane z poznawaniem nowych ludzi, pytaniem o radę, prośbą o pomoc to kolejna kwestia.

Oczywiście bardzo ważne dla nas jest to, aby uczniowie byli przygotowani na wyjazd do Londynu nie tylko pod względem językowym. Każdy profesjonalny podróżnik wie wcześniej, do jakiego kraju jedzie i wie czego może się spodziewać. Bardzo ważne dla nas jest to, aby uczniowie znali podstawowe atrakcje turystyczne Londynu, wiedzieli gdzie znajdują się na mapie oraz posiadali podstawową wiedzę o tym kraju. Lekcje takie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem u naszych uczniów. Przed wyjazdem, odbywają małą podróż z nami – nauczycielami. Internet pozwala nam przenieść się do danego kraju nie tylko za pomocą mapy, ale również zdjęć, filmów.