Pierwsza lekcja języka angielskiego

Pierwsza lekcja języka angielskiego
30.09.2014 |

Moje prywatne lekcje języka angielskiego dla dzieci i młodzieży w Warszawie (Wawer) w tym roku rozpoczynam od października. Uczniowie zdążyli przyzwyczaić się i oswoić z myślą iż nauka w szkole rozpoczęła się na dobre, dlatego też z otwartymi umysłami mogą zacząć uczestniczyć w moich lekcjach. Jest to bardzo dobre uczucie kiedy wiem, że grono moich uczniów rozszerza się z każdym rokiem, a co najważniejsze, moi uczniowie z poprzednich lat wciąż są ze mną.

Pierwsza lekcja z nowym uczniem jest najważniejszą lekcją dla mnie jako nauczyciela. Podczas tej lekcji staram się zdobyć jak najwięcej informacji dotyczących ucznia. Sprawdzam poziom wiedzy ucznia bazując na podstawie programowej dla szkół państwowych. Jest to podstawowy materiał, który uczeń powinien mieć opanowany. Wiadomo, że bardzo często zdarza się, że moi uczniowie mają problem z tym materiałem. Jest to znak dla mnie, że nasze lekcje powinniśmy rozpocząć od nadrobienia zaległości, aby móc następnie skupiać się na trudniejszym i bardziej interesującym materiale.

Nie tylko materiał nauczania i podstawa programowa są moim źródłem odniesienia. Z doświadczenia wiem, co dziecko w danym wieku powinno umieć i co jest w stanie zrobić. Trudno wymagać od 6 letniego dziecka, aby przeczytało tekst po angielsku i napisało krótki opis siebie. Na pewno ledwo opanowało przecież znajomość alfabetu jeśli w ogóle. Zatem sprawdzam umiejętność pisania, czytania oraz mówienia, w zależności od wieku ucznia.

Co więcej, podczas pierwszej lekcji zbieram informacje dotyczące samego ucznia tj. jego zainteresowania, rodzaj muzyki której lubi słuchać, sporty które uprawia itd. Będzie to dla mnie bardzo ważne podczas tworzenia materiału nauczania. Uczniowie chętniej uczą się języka angielskiego, jeśli materiał opiera się na treści która go interesuje. Każda informacja jest ważna dla mnie jako pedagoga, którego celem jest efektywne nauczenie języka angielskiego.

Zapraszam na moje lekcje języka angielskiego w Warszawie. Z niecierpliwością oczekuję pierwszych uczniów!