Zachęć swoje dziecko do nauki języka angielskiego w wakacje

Zachęć swoje dziecko do nauki języka angielskiego w wakacje
07.06.2017 |

Nauka języka angielskiego jest to proces, który powinien być systematyczny. Każdy z nas  jednak wie, że ostatnią rzeczą o jakiej chcą myśleć uczniowie w wakacje, jest jakakolwiek nauka. Oczywiście nie chcemy zarzucać uczniów masą ćwiczeń gramatycznych. Istnieją sposoby na naukę przez zabawę, do których mocno zachęcamy.

Najlepszym ćwiczeniem które rekomendujemy jest praktyka. W trakcie letnich wakacji, nasi uczniowie najczęściej wyjeżdżają na zagraniczne wycieczki wraz z rodzicami. Z doświadczenia wiemy, że uczniowie jednak pozostawiają „mówienie” po angielsku rodzicom, bo tak jest po prostu łatwiej. My natomiast, podczas naszych prywatnych zajęć języka angielskiego zachęcamy, aby to rodzice motywowali swoje pociechy do mówienia. Nie muszą być to długie dialogi, wystarczy zachęcić dziecko do złożenia zamówienia w restauracji, zapytania się o drogę, zapytania się o cenę w sklepie. Uczniowie muszą być również pewni, że rodzic czuwa nad nimi i jeśli popełnią błąd, będzie w pobliżu, aby im pomóc. Wbrew pozorom jest to stresująca sytuacja dla dziecka, z którą musi się zmierzyć. Postarajmy się, aby czuło wsparcie i wiedziało, że jest to kolejny krok w procesie uczenia się.

Kolejna wskazówka – aplikacje na komórkę. Obecnie istnieje masa aplikacji, które są wspaniałym sposobem na doskonalenie słownictwa oraz gramatyki poprzez zabawę. Postarajmy się odnaleźć te, które będą przyjemną rozrywką dla naszych dzieci. Nauka języka angielskiego nie musi być nudna.

Jako nauczyciele prowadzący prywatne lekcje języka angielskiego gorąco zachęcamy do wspierania naszych pociech w trakcie procesu uczenia się języka angielskiego. Może już zapomnieliśmy jakie było to dla nas trudne, ale słowa zachęty zawsze pomagają. Starajmy się nasze dzieci motywować, a nawet uczyć się z nimi. Podczas prywatnych zajęć języka angielskiego z dojazdem, służymy radą rodzicom, którzy chcą poznać metody nauczania dzieci w domu.