Bądźmy dla dzieci przykładem

Bądźmy dla dzieci przykładem
05.02.2018 |

W nauczaniu języka angielskiego bardzo ważne jest, aby wiedzieć dlaczego warto znać ten język. Jako prywatni nauczyciele języka angielskiego traktujemy to jako bardzo ważny element naszych prywatnych zajęć języka angielskiego – prowadzimy zajęcia  indywidualne oraz w małych grupach na terenie Warszawy.

Dodatkowo ważne jest, aby to sami rodzice pokazywali ważność znajomości języka angielskiego swoim dzieciom. Warto pokazywać im, że sami rodzice używają go często, dlatego też oni też powinni się go nauczyć. Jeśli mają Państwo znajomych z którymi rozmawiacie w języku angielskim – podzielcie się tym z Państwa dziećmi. Rozmawiajcie z tymi osobami w obecności swoich dzieci, a na pewno zrozumieją, że same też powinny znać język angielski (znam osobiście kilka przypadków, kiedy dzieci wręcz chcą się nauczyć języka, aby wiedzieć o czym rozmawiają rodzice).

Jeśli wykorzystują Państwo język angielski we własnej pracy, podzielcie się tą informacją z dziećmi. Ważne, aby pokazać im na konkretnych przykładach kiedy język angielski jest Państwu potrzebny. Warto powiedzieć jak znajomość języka wpływa na Państwa życie pod względem zawodowym.

Sytuacje kiedy korzystają Państwo z języka angielskiego zdarzają się bardzo często – podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy spaceru po centrum handlowym. Uświadomcie to swoim dzieciom za każdym razem, kiedy używacie języka angielskiego. Na pewno zachęci to ich w większym stopniu niż puste słowa rzucane od czasu do czasu.

Bądźmy pozytywnym przykładem dla naszych dzieci. Pokażmy im, że znajomość języka angielskiego jest fajna i przydaje się w codziennym życiu. Na pewno poprawi to nastawienie Państwa dzieci do nauki języka angielskiego. My jako prywatni nauczyciele języka angielskiego Państwa dzieci, na pewno dodamy do tego nasze przykłady pozytywnie motywujące do nauki.