Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami
07.05.2018 |

Koniec roku szkolnego zbliża się dużymi krokami. W tym okresie nasi nauczyciele skupiają się na podsumowaniu przerobionego materiału. Bardzo ważne jest również przypomnienie materiału przydatnego podczas wyjazdów zagranicznych.

Dodatkową kwestią jest dostosowanie przerabianego materiału do stanu uczniów – uczniowie podczas maja oraz czerwca zazwyczaj minimalnie tracą motywację do nauki. Są oni zmęczenie rokiem szkolnym oraz oczekują zasłużonych wakacji. Jako prywatni nauczyciele języka angielskiego musimy wziąć to pod uwagę. Oczywiście rozumiemy zmęczenie uczniów i nie chcemy prowadzić zajęć, które będą dla nich mało interesujące.

Rozumiemy również, że jest to okres kiedy uczniowie walczą o lepsze oceny na świadectwie ukończenia roku szkolnego i naszym zadaniem jest również wsparcie uczniów w tych staraniach. Naszym głównym zadaniem jest słuchanie uczniów i jeśli wyrażają chęć poprawienia swoich ocen – jesteśmy dla nich głównym wsparciem językowym.

Jeśli chodzi o podsumowanie materiału przydatnego podczas wycieczek oraz wyjazdów zagranicznych – materiał dostosowujemy do każdego ucznia z osobna. W maju oraz czerwcu uczniowie zazwyczaj znają już swoje plany wakacyjne, dlatego też my również możemy dostosować materiał do ich wyjazdów.

Jako pasjonaci nauczania, staramy się również motywować uczniów do rozmów w języku angielskim, aby ćwiczyć przyswojoną wiedzę “na żywo.” Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe dla uczniów, dlatego też staramy się ich motywować oraz uspokajać. Według nas, jak najlepsze przygotowanie uczniów do rozmów w języku angielskim, pozwoli im z większym spokojem zastosować swoje umiejętności podczas wakacji.

Jest to również okres, kiedy my jako nauczyciele widzimy postępy naszych uczniów w porównaniu do początku roku szkolnego. Jest to dla nas największa duma oraz motywacja do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Już teraz zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej strony internetowej w celu zapisania się na prywatne lekcje języka angielskiego w nowym roku szkolnym.