Dziecko nie chce uczyć się języka angielskiego

Dziecko nie chce uczyć się języka angielskiego
08.03.2018 |

Tytuł tego wpisu, obrazuje problem, z którym zmierza się wielu rodziców. Bardzo często otrzymuję telefony od rodziców, którzy zdesperowani, szukają nowego sposobu nauki dla dziecka, ponieważ mimo chęci opiekuna, nie chce ono uczyć się języka angielskiego.

Z własnego doświadczenia wiem, że dziecko trzeba na samym początku po prostu zrozumieć. Na pewno ma ono swoje powody, przez które nie chce się uczyć języka. Nie możemy dziecka po prostu zmusić do nauki bo “my wiemy lepiej co dla niego lepsze.” Takie podejście prowadzi donikąd.

Podejmując się pracy z dzieckiem podczas naszym prywatnych zajęć języka angielskiego (prowadzimy zajęcia na terenie Warszawy), na pierwszej lekcji rozmawiamy z uczniem. Chcemy, aby dziecko czuło, że przychodzimy do niego, aby mu pomóc, pokazać nasze wsparcie, a nie zmusić do czegoś na co nie ma ochoty. Naszym głównym celem, jako prywatnych nauczycieli języka angielskiego, jest to, aby uczeń z przyjemnością czekał na kolejne zajęcia z nami.

Jak sprawić, żeby dziecko chciało uczyć się języka angielskiego z nami? Po pierwsze materiały, które przygotowujemy dla każdego ucznia z osobna, tworzymy biorąc pod uwagę zainteresowania ucznia. Materiały są również bardzo różnorodne, rozwijające umiejętności mówienia, słuchania, pisania oraz prawidłowego stosowania gramatyki. Największą radość dają nam uczniowie, którzy widząc materiały, które przygotowaliśmy na zajęcia, nie mogą się doczekać, kiedy materiał zaczniemy przerabiać. Tak, to się bardzo często zdarza.

Dodatkowo staramy się z dziećmi rozmawiać i pokazać zrozumienie. Bardzo często dzieci, które uczymy, mają problemy w szkole. Jeśli widzimy, że uczeń jest smutny, czy jego wyniki znacznie się pogorszyły, rozmawiamy z nim jak i z jego rodzicami. Jako nauczyciele musimy reagować.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług.