Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami

Koniec roku szkolnego w naszej prywatnej szkole języka angielskiego zbliża się dużymi krokami. W tym okresie nasi nauczyciele skupiają się na podsumowaniu przerobionego materiału. Bardzo ważne jest również przypomnienie materiału przydatnego podczas wyjazdów zagranicznych.

Dodatkową kwestią jest dostosowanie przerabianego materiału do stanu uczniów – uczniowie podczas maja oraz czerwca zazwyczaj minimalnie tracą motywację do nauki. Są oni zmęczenie rokiem szkolnym oraz oczekują zasłużonych wakacji. Jako prywatni nauczyciele języka angielskiego musimy wziąć to pod uwagę. Oczywiście rozumiemy zmęczenie uczniów i nie chcemy prowadzić zajęć, które będą dla nich mało interesujące.

Rozumiemy również, że jest to okres kiedy uczniowie walczą o lepsze oceny na świadectwie ukończenia roku szkolnego i naszym zadaniem jest również wsparcie uczniów w tych staraniach. Naszym głównym zadaniem jest słuchanie uczniów i jeśli wyrażają chęć poprawienia swoich ocen – jesteśmy dla nich głównym wsparciem językowym.

Jeśli chodzi o podsumowanie materiału przydatnego podczas wycieczek oraz wyjazdów zagranicznych – materiał dostosowujemy do każdego ucznia z osobna. W maju oraz czerwcu uczniowie zazwyczaj znają już swoje plany wakacyjne, dlatego też my również możemy dostosować materiał do ich wyjazdów.

Jako pasjonaci nauczania, staramy się również motywować uczniów do rozmów w języku angielskim, aby ćwiczyć przyswojoną wiedzę “na żywo.” Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe dla uczniów, dlatego też staramy się ich motywować oraz uspokajać. Według nas, jak najlepsze przygotowanie uczniów do rozmów w języku angielskim, pozwoli im z większym spokojem zastosować swoje umiejętności podczas wakacji.

Jest to również okres, kiedy my jako nauczyciele widzimy postępy naszych uczniów w porównaniu do początku roku szkolnego. Jest to dla nas największa duma oraz motywacja do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Już teraz zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej strony internetowej w celu zapisania się na prywatne lekcje języka angielskiego w nowym roku szkolnym (prowadzimy prywatne lekcje języka angielskiego – indywidualne lekcje z dojazdem / lekcje w małych grupach z dojazdem).

 

Obejrzyj z dzieckiem bajkę po angielsku

Kontynuując poprzedni wpis dotyczący pozytywnej motywacji dzieci do nauki języka angielskiego, chciałabym opisać inne sposoby nauki języka angielskiego przez zabawę.

Rodzice moich uczniów, jak również znajomi, często pytają mnie, co mogą zrobić sami w domu, aby pomóc w nauce języka angielskiego własnym dzieciom. Czy mogą zrobić coś, jeśli dziecko ma 3 lata lub nawet mniej. W takiej sytuacji zawsze odpowiadam, że muzyka i film czy też bajka jest najlepszym rozwiązaniem.

Puszczaj swoim dzieciom nagrania w języku angielskim. Na rynku jest dostępnych masę płyt CD, dla różnych grup wiekowych, gdzie dzieci oswajają się z językiem angielskim. Co jest najważniejsze – dzieci uczą się odpowiedniego akcentu oraz angielskiej wymowy. Przez osłuchanie się z językiem angielskim w młodym wieku, Państwa dzieci będą uczyć się języka angielskiego w szkole o wiele łatwiej. Będą zaznajomieni z tym językiem od małego. Gorąco zachęcam do puszczania dzieciom bajek, muzyki czy kołysanek właśnie w języku angielskim. Będą Państwo zaskoczeni jaki ma to niesamowity wpływ na dzieci.

Kolejny sposób – oglądanie bajek w języku angielskim. Mamy tutaj podobny mechanizm jak przy słuchaniu muzyki. Dodatkowo dzieci domyślają się co dane słowa znaczą i przez to nieświadomie uczą się języka angielskiego. Można dopytać dziecka co uważa, że dane słowo oznacza. Następnie można od czasu do czasu zapytać, czy wciąż pamięta, co to słowo oznaczało.

Dziecko widząc, że rodzice osobiście motywują je do nauki języka angielskiego (oczywiście motywuje jedynie w pozytywny sposób, nie nakazując), samo będzie chciało z większą chęcią uczyć się języka angielskiego.

Nasza szkoła języka angielskiego (prowadzimy zajęcia z dojazdem do ucznia na terenie Warszawy), ze swojej strony zapewnia, że podczas prywatnych zajęć języka angielskiego stosujemy jedynie pozytywną motywację. Nie chcemy, aby nasi uczniowie czuli się zmuszani do nauki. Pozytywna atmosfera podczas lekcji to dla nas priorytet. Na bieżąco również sprawdzamy postępy w nauce uczniów, gdyż one również pozytywnie motywują nauczycieli do dalszej pracy.

 

Przerwa świąteczna oraz ferie zimowe

Czas Świąt to wyjątkowy moment dla wszystkich uczniów w naszej szkole językowej. Prowadząc zajęcia języka angielskiego z dojazdem w Warszawie, w okresie świątecznym staramy się wpleść jak najwięcej akcentów świątecznych w zajęcia jak to możliwe. Słuchamy bardzo dużo piosenek świątecznych, czytamy teksty związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz tradycjami z nimi związanymi. Uczymy się słownictwa jak również po prostu doskonalimy umiejętność mówienia oraz konwersacji. Piszemy kartki świąteczne, życzenia świąteczne jak i teksty opisujące nasze przeżycia związane ze Świętami.

Lekcje świąteczne są bardzo wyczekiwane przez naszych uczniów jak i nauczycieli. Jest to również moment podsumowań przed dłuższą przerwą od nauki. Za niedługo nasi uczniowie będą mogli odpocząć wraz ze swoimi bliskimi, tym samym będą mieli odpoczynek od nauki. Taka przerwa jest zawsze bardzo ważna. Nie wzbraniamy się przed nią. Uczniowie potrzebują odpoczynku od zajęć oraz pracy domowej. Po tym okresie wrócą chętniej do nauki. Tak naprawdę lekcje po okresie świątecznym są zawsze bardzo produktywne. Dzieci są wypoczęte oraz gotowe do dalszej pracy.

Nasza szkoła prowadząca prywatne lekcje języka angielskiego z dojazdem do ucznia (Warszawa Wawer oraz okolice) również przestaje działać w przerwie świątecznej.

Dni wolne od nauki to:

  • 23 grudzień 2017 – 1 stycznia 2018 (powracamy do prowadzenia zajęć 2 stycznia).

Ferie zimowe to również okres, kiedy zajęcia nie są prowadzone:

  • 15 styczeń – 28 styczeń 2018

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące dni wolnych, zachęcam do kontaktu na adres beata@angielskiprywatnie.pl. Można kontaktować się z nami również telefonicznie +48503817908.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Halloween na lekcjach języka angielskiego

Halloween to święto, którego początki sięgają tradycji Celtów, którzy zamieszkiwali dawne tereny dzisiejszej Walii, Anglii, Irlandii, Szkocji i północnej Francji. Podczas prywatnych zajęć języka angielskiego, które prowadzimy na terenie Warszawy (Wawer, Gocław, Praga, Saska Kępa) nie zapominamy o informowaniu uczniów o tradycjach związanych z kulturą krajów w których językiem urzędowym jest język angielski.

Nasze lekcje dotyczące tradycji Halloween traktujemy jedynie informacyjnie. Czujemy się w obowiązku poinformować uczniów o tak ważnym święcie obchodzonym prawie na całym świecie.

Główne tradycje związane z obchodami Halloween są naszym uczniom dobrze znane. Jako nauczyciele natomiast chcemy, aby nasi uczniowie wiedzieli skąd te tradycje pochodzą. Informujemy zatem o tradycji związanej z przebieraniem się w kolorowe kostiumy, chodzeniem od domu do domu mówiąc “cukierek albo psikus”, wycinaniem dyni, łowieniem jabłek czyli tzw. apple bobbing itp.

Nasze lekcje dotyczące święta Halloween wiążą się również z pokazywaniem różnych krótkich filmów obrazujących historię Halloween oraz sposobu obchodzenia tego święta głównie z Stanach Zjednoczonych. Słuchamy również tradycyjnej muzyki związanej z Halloween.

Osobiście bardzo lubię nasze prywatne zajęcia języka angielskiego, które dotyczą tej tematyki. Nasi uczniowie również z niecierpliwością czekają na tą porę roku. Nawet jeśli prowadzimy zajęcia z uczniem kilka lat – każda lekcja dotycząca Halloween jest inna i interesująca. Każda lekcja dostosowana jest również do wieku ucznia oraz jego poziomu wiedzy. Zależy również od poziomu zainteresowania ucznia w temacie.

Życzymy wszystkim szalonych zabaw na Halloween, kolorowych i przerażających kostiumów oraz masy zebranych cukierków.

Zespół Angielski Prywatnie.

Dlaczego znajomość języka angielskiego jest ważna?

Pierwszym pytaniem jakie zadaję moim uczniom podczas prywatnych zajęć języka angielskiego w Warszawie (indywidualnych, a także w grupach) jest dlaczego uczymy się języka angielskiego. Odpowiedzi bywają różne; jest t uzależnione oczywiście od wieku naszych uczniów.

Najczęstszą odpowiedzią, którą słyszę od uczniów jest to, że uczymy się języka angielskiego, żeby mieć dobre oceny w szkole. Oczywiście jest to ważny czynnik, natomiast nie najważniejszy. Co mnie zaskakuje jest to, że właśnie ten czynnik stawiany jest na samym szczycie. Oczywiście rozumiem ambicje uczniów, którzy chcą mieć dobre oceny w szkole i jak najbardziej to popieram. Znajomość języka angielskiego natomiast to coś o wiele więcej niż dobre oceny w szkole.

Temat ten jest zawsze idealny podczas naszych prywatnych zajęć języka angielskiego, znakomicie rozwija on konwersację, ponieważ można rozmawiać o tym godzinami. Jako nauczyciel, osoba starsza, wiem, że znajomość języka angielskiego pozwala nam poznać świat. Wiem, że może zabrzmieć to banalnie, ale tak właśnie jest. Podczas konwersacji, zadaję pytania uczniom, proszę ich, aby postawili się w różnych sytuacjach i spróbowali w nich się odnaleźć, używając oczywiście języka angielskiego (nie tylko w mowie, ale i w piśmie). Pobudza to wyobraźnię uczniów i widzą, że znając język angielski, jak i inne języki obce (czego jestem zwolennikiem) mogą o wiele więcej osiągnąć oraz doświadczyć .

Nie chodzi tu jedynie o podróże, które uczą i rozwijają nasze poglądy oraz patrzenie na świat. Nie chodzi tutaj o łatwość w odnalezieniu pracy. Znajomość języka angielskiego wpływa na naszą samoocenę, a także możliwości jakie przez tą wiedzę otrzymujemy. Zauważmy, że przez znajomość języka angielskiego możemy poznać ludzi, którzy bez znajomości języków obcych są poza naszym zasięgiem.

Podsumowując, bardzo ważne jest, aby nasi uczniowie, którzy uczęszczają na prywatne lekcje języka angielskiego w Warszawie (Wawer, Praga, Gocław, Saska Kępa) – na lekcje indywidualne oraz w małych grupach – wiedzieli, że nauka języka angielskiego to nie tylko dobre oceny w szkole. Uświadamiajmy nasze dzieci, rozszerzajmy ich patrzenie na świat. Rozmawiajmy o tym jaką wartość otrzymujemy znając język angielski oraz inne języki obce.

Zachęcamy do zapisów na prywatne zajęcia języka angielskiego w Warszawie (Wawer oraz okolice). Podczas zajęć indywidualnych oraz grupowych, porozmawiamy z uczniami jak ważna jest znajomość języka angielskiego.

Zachęcamy do kontaktu.  Kliknij tutaj.

e-mail: beata@angielskiprywatnie.pl
tel.: 503 817 908

ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK SZKOLNY. ZAPRASZAMY.

Zachęć swoje dziecko do nauki języka angielskiego w wakacje

Nasze prywatne zajęcia języka angielskiego w Warszawie (Wawer, Centrum, Gocław, Powiśle, Saska Kępa, Praga) odbywają się w okresie trwania roku szkolnego. W okresie wakacji letnich, prywatne zajęcia języka angielskiego nie odbywają się.

Nauka języka angielskiego natomiast jest to proces, który powinien być systematyczny. Każdy z nas  jednak wie, że ostatnią rzeczą o jakiej chcą myśleć uczniowie w wakacje, jest jakakolwiek nauka. Oczywiście nie chcemy zarzucać uczniów masą ćwiczeń gramatycznych. Istnieją sposoby na naukę przez zabawę, do których mocno zachęcamy.

Najlepszym ćwiczeniem które rekomendujemy jest praktyka. W trakcie letnich wakacji, nasi uczniowie najczęściej wyjeżdżają na zagraniczne wycieczki wraz z rodzicami. Z doświadczenia wiemy, że uczniowie jednak pozostawiają „mówienie” po angielsku rodzicom, bo tak jest po prostu łatwiej. My natomiast, podczas naszych prywatnych zajęć języka angielskiego zachęcamy, aby to rodzice motywowali swoje pociechy do mówienia. Nie muszą być to długie dialogi, wystarczy zachęcić dziecko do złożenia zamówienia w restauracji, zapytania się o drogę, zapytania się o cenę w sklepie. Uczniowie muszą być również pewni, że rodzic czuwa nad nimi i jeśli popełnią błąd, będzie w pobliżu, aby im pomóc. Wbrew pozorom jest to stresująca sytuacja dla dziecka, z którą musi się zmierzyć. Postarajmy się, aby czuło wsparcie i wiedziało, że jest to kolejny krok w procesie uczenia się.

Kolejna wskazówka – aplikacje na komórkę. Obecnie istnieje masa aplikacji, które są wspaniałym sposobem na doskonalenie słownictwa oraz gramatyki poprzez zabawę. Postarajmy się odnaleźć te, które będą przyjemną rozrywką dla naszych dzieci. Nauka języka angielskiego nie musi być nudna.

Jako nauczyciele prowadzący prywatne lekcje języka angielskiego w Warszawie (Wawer, Centrum, Gocław, Powiśle, Saska Kępa, Praga) gorąco zachęcamy do wspierania naszych pociech w trakcie procesu uczenia się języka angielskiego. Może już zapomnieliśmy jakie było to dla nas trudne, ale słowa zachęty zawsze pomagają. Starajmy się nasze dzieci motywować, a nawet uczyć się z nimi. Podczas prywatnych zajęć języka angielskiego z dojazdem, służymy radą rodzicom, którzy chcą poznać metody nauczania dzieci w domu.

Konwersacja podczas prywatnych zajęć języka angielskiego

Zajęcia skupiające się na doskonaleniu umiejętności swobodnego komunikowania się w języku angielskim to jeden z tematów na który kładziemy bardzo duży nacisk podczas prywatnych zajęć języka angielskiego w Warszawie. Jako nauczyciele prowadzący zajęcia z języka angielskiego (indywidualne lub w małych grupach), mający doświadczenie w pracy w szkołach państwowych, wiemy, że ta umiejętność jest zapomniana podczas zajęć w dużych grupach.

Uczniowie pojawiający się na naszych zajęciach niejednokrotnie po kilku latach nauki nie są w stanie ułożyć podstawowych zdań w języku angielskim. Są oni przyzwyczajeni do uzupełniania zadań w ćwiczeniach czy w książkach na podstawie podanego wzoru. Niestety takie ćwiczenia nie wymagają od nich samodzielnego tworzenia zdań na podstawie konstrukcji, które już znają. Uczniowie są doskonale przygotowani do pisania testów, jednak czy to jest ich cel? Czy po to uczymy się języka obcego?

Umiejętność swobodnej komunikacji w języku angielskim to dla nas priorytet. Każde zajęcia, które prowadzimy zawierają w sobie element konwersacji. Uczniowie przełamują barierę wstydu językowego, która jest jak najbardziej zrozumiała.

Początki są zawsze dla uczniów trudne. Nagle zdają sobie sprawę, że znają podstawy gramatyczne, jednak nikt nie nauczył ich z nich świadomie korzystać. Rozmowa w języku angielskim musi być jak najbardziej przemyślana. Takiej świadomości uczymy naszych uczniów. Są oni jak najbardziej świadomi z konstrukcji, których używają. Są świadomi tego, w jakim czasie prowadzą konwersację – przeszłym, teraźniejszym czy przyszłym. Są świadomi szyku słów w zdaniu. Podczas naszych prywatnych zajęć języku angielskiego w Warszawie z dojazdem do ucznia, nasi podopieczni rozmawiają po angielsku podczas każdych zajęć, które prowadzimy.

 

Wycieczka szkolna do Londynu

Coraz częściej zdarza się, że nasi uczniowie wyjeżdżają na wycieczki zagraniczne organizowane przez szkoły do których uczęszczają. Jesteśmy bardzo zadowoleni, kiedy uczniowie uczęszczający na nasze prywatne lekcje języka angielskiego mogą przeżyć taką przygodę. Niejednokrotnie jest to ich pierwsza styczność z “żywym” językiem.

Pracując w szkole, miałam szansę zorganizować wyjazd do Londynu dla moich uczniów i wiem jakie jest to wielkie przeżycie dla nich, jak również ich rodziców.

Wymaga to nie tylko przygotowania samego planu wycieczki, ale również przygotowania uczniów pod względem językowym. Jest to również naszym zadaniem podczas prywatnych zajęć języka angielskiego, które prowadzimy na terenie Warszawy.

Sezon wycieczek szkolnych ruszył pełną parą, dlatego też tematyka naszych lekcji języka angielskiego z dojazdem do ucznia skupia się na słownictwie oraz konstrukcjach używanych w trakcie podróży. Słownictwo używane w sklepie, w restauracji, hotelu, na dworcu to podstawa. Słownictwo związane z poznawaniem nowych ludzi, pytaniem o radę, prośbą o pomoc to kolejna kwestia.

Oczywiście bardzo ważne dla nas jest to, aby uczniowie byli przygotowani na wyjazd do Londynu nie tylko pod względem językowym. Każdy profesjonalny podróżnik wie wcześniej, do jakiego kraju jedzie i wie czego może się spodziewać. Bardzo ważne dla nas jest to, aby uczniowie znali podstawowe atrakcje turystyczne Londynu, wiedzieli gdzie znajdują się na mapie oraz posiadali podstawową wiedzę o tym kraju. Lekcje takie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem u naszych uczniów. Przed wyjazdem, odbywają małą podróż z nami – nauczycielami. Internet pozwala nam przenieść się do danego kraju nie tylko za pomocą mapy, ale również zdjęć, filmów.

Zachęcamy do zapisów na prywatne zajęcia języka angielskiego w Warszawie. Nauka języka angielskiego to nie tylko doskonalenie gramatyki.

 

Ferie zimowe 2017

Pierwszy tydzień ferii zimowych już za nami.  Zasłużony odpoczynek dla uczniów jak i nauczycieli.

W tym czasie zawsze staramy się zrobić podsumowanie lekcji, które wykonaliśmy do tej pory jak i zaplanować kolejną partię tematów. Wiemy, że uczniowie, którzy powrócą na lekcje pod feriach będą potrzebowali powtórek materiału jak i spokojnego wejścia w  kolejne tematy.

Jest to również czas, kiedy powoli zaczynamy przerabiać tematy wakacyjne, tj. przygotowujemy uczniów na wszelakie wyjazdy zagraniczne. Uczymy sformułowań oraz słownictwa potrzebnego na lotnisku, w sklepie, restauracji, hotelu itp. Z doświadczenia wiemy, że uczniowie pozytywnie podchodzą do tego typu zajęć. Chcą oni jak najlepiej przygotować się do sezonu wakacyjnego oraz skorzystać ze znajomości języka angielskiego.

Uczniów, którzy wciąż chcą skorzystać z naszych prywatnych zajęć języka angielskiego – zachęcamy do kontaktu. Zawsze staramy się odnaleźć wolne terminy dla tych, którzy z zapałem podchodzą do nauki języka angielskiego. Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 503 817 908 lub mailowy na adres beata@angielskiprywatnie.pl. Po zaznajomieniu się z Państwa wymaganiami zarówno dotyczącymi przerabianego materiału oraz z dostępnymi terminami, przedstawimy Państwu naszą ofertą. Bardzo chętnie doradzimy Państwu jaki tryb nauki będzie odpowiedni dla Państwa dziecka. Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Chcemy, aby nasi uczniowie realnie nauczyli się posługiwania się językiem angielskim, jak również polubili naukę języków obcych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Życzymy udanych ferii zimowych.