Jak uczymy

Założeniem naszych lekcji jest odejście od standardowych lekcji przeprowadzanych w szkołach państwowych. Prowadzimy lekcje prywatne, dlatego też każdy uczeń otrzymuje 100% zainteresowania z naszej strony. Nie gubi się on w gąszczu innych uczniów, ale też nie czuje się onieśmielony. Nasi uczniowie wiedzą, że każdy popełniony błąd zbliża ich coraz bardziej do perfekcji językowej, dlatego też każdy ma prawo do błędnej odpowiedzi, która nie jest postrzegana jako coś złego.

Na naszych lekcjach korzystamy z literatury przeznaczonej do nauki języka angielskiego, jak również z materiałów autorskich stworzonych po latach obserwacji uczniów – poznawaniu sposobów w jaki najlepiej pochłaniają wiedzę.

 • profesjonalne podejście do lekcji,
 • każdy uczeń otrzymuje 100% zainteresowania,
 • ciekawa tematyka zajęć związana z zainteresowaniami ucznia,
 • materiały, które pomagają w utrwalaniu wiedzy,
 • nauka bogatego słownictwa,
 • skupienie się na języku użytkowym,
 • skupienie się na poprawnej wymowie,
 • monitorowanie postępów oraz sprawdzanie wiedzy.

PODEJŚCIE DO UCZNIA 

Uczeń na naszych lekcjach jest świadomy tego, że podczas trwania  lekcji wymagamy od niego pełnego skupienia oraz zaangażowania. Spotykamy się po to, aby dobrze przyswoić materiał, dlatego zarówno uczeń jak i nauczyciel, musi podejść do lekcji profesjonalnie.

Naszym celem jest wprowadzenie pozytywnej atmosfery podczas lekcji, jak również atmosfery nauki oraz kreatywnego dialogu. Uczeń wie, że nie zawsze zaproponujemy mu gotowe rozwiązanie. Będzie musiał sam wymyślić odpowiedź oraz wyjaśnić dlaczego ta właśnie odpowiedź jest według niego poprawna. Oczywiście nie chcemy, aby lekcje były dla ucznia stresujące.

WERYFIKACJA POSTĘPÓW

Każda nasza lekcja zawiera następujące etapy:

 1. Powtórzenie wiadomości z poprzednich lekcji.
 2. Rozmowa na temat minionego tygodnia, zainteresowań, tak naprawdę wszystkiego o czym mamy ochotę porozmawiać (doskonalenie konwersacji).
 3. Wprowadzenie nowego tematu.
 4. Krótkie podsumowanie materiału, który przyswoiliśmy podczas lekcji.

W trakcie powtórzenia, sprawdzamy opanowanie słownictwa przez ucznia. Zazwyczaj stosujemy system fiszek, tj. każde nowe słowo zapisujemy na karteczce (wersja polska z jednej, a wersja angielska z drugiej strony). Jest to pomocne dla ucznia w nauce słówek, które zebrane są w jednym miejscu.

Stosujemy również testy, o których informujemy uczniów wcześniej. Nie jesteśmy zwolenniczkami niezapowiedzianych kartkówek czy sprawdzianów. Test jest informacją dla ucznia, gdzie jest miejsce na poprawę oraz z czego powinien być dumny. Nie prowadzimy systemu oceniania.

LICZEBNOŚĆ GRUP

zajęcia indywidualne

Zajęcia prowadzone w domu u ucznia. Materiał nauczania przystosowany jest do potrzeb ucznia oraz jego stopnia znajomości języka angielskiego.

zajęcia grupowe

Grupy 3-6 osobowe tworzymy bazując na wieku oraz poziomie znajomości języka uczniów. Zajęcia te sprzyjają konwersacji, burzy mózgów oraz interakcji z innymi uczniami. Uczniowie uczą się pracy w grupie oraz zdobywają nowych przyjaciół.

Materiał nauczania wciąż przystosowany jest do każdego ucznia osobno. Uczniowie pomagają sobie nawzajem przez co uczą się od siebie.

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 

Zajęcia rozpoczynamy we wrześniu. W okresie wakacji oraz we wrześniu przyjmujemy zgłoszenia oraz tworzymy grafik (bierzemy pod uwagę plan lekcji Państwa dzieci).

Kalendarz roku szkolnego w szkole pokrywa się z kalendarzem szkół w których uczą się Państwa dzieci.

Nauka obejmuje 27 tygodni, z wyłączeniem świąt państwowych oraz przerw świątecznych czy wakacyjnych.

Zapisz swoje dziecko na lekcje angielskiego już dzisiaj! KLIKNIJ