Egzamin Gimnazjalny. Prywatne lekcje języka angielskiego.

Po opisie Sprawdzianu Szóstoklasisty przyszedł czas na Egzamin Gimnazjalny. Bardzo poważny egzamin, do którego każdy gimnazjalista powinien odpowiednio się przygotować. Egzamin przeprowadzany jest na dwóch poziomach: podstawowym oraz rozszerzonym. Egzamin na poziomie podstawowym jest egzaminem obowiązkowym, do którego musi przystąpić każdy uczeń. Jeżeli uczeń uczył się języka angielskiego również w szkole podstawowej, egzamin na poziomie rozszerzonym również jest dla niego obowiązkowy.

英語教育イメージ―ノートの上のアルファベットのおもちゃOczywiście w moim wpisie opisuję egzamin gimnazjalny z języka angielskiego, natomiast równie dobrze może on się tyczyć każdego języka obcego nowożytnego, którego uczeń obowiązkowo uczy się w szkole.

Egzamin gimnazjalny obejmuje następujący materiał, podzielony tematycznie: człowiek, dom, szkoła, praca, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, nauka i technika, świat przyrody, życie społeczne oraz wiedza o krajach anglojęzycznych oraz UE. Uczeń powinien przyswoić podstawowe słownictwo związane z tymi tematami.

Jeśli chodzi o gramatykę, egzamin obejmuje czasy teraźniejsze, przeszłe oraz przyszłe, mowę zależną, stronę bierną itd. Jest to gramatyka, która przerabiane jest obowiązkowo podczas zajęć szkolnych.

Na moich prywatnych lekcjach języka angielskiego, które prowadzę w Warszawie w dzielnicy Wawer, przygotowują uczniów do znakomitego zdania tegoż egzaminu. Konieczne jest zaznajomienie się z wymaganym słownictwem oraz gramatyką, oraz monitorowanie właściwego zapoznania się z materiałem. Konieczne jest również wykonywanie egzaminów próbnych, aby uczeń zrozumiał jaka jest zasada rozwiązywania takich egzaminów i nie był zaskoczony na ‘prawdziwym’ egzaminie, który go czeka. Zapraszam na moje prywatne lekcje języka angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.