Zapisy na nowy rok szkolny

Drodzy Państwo,

W ostatnim czasie dostaję od Państwa wiele zapytań dotyczących zapisów na nowy rok szkolny. Oczywiście, jak najbardziej kontynuujemy prowadzenie zajęć języka angielskiego z dojazdem do ucznia. Prowadzimy zajęcia indywidualne, gdzie omawiany materiał dostosowany jest do każdego ucznia z osobna. Prowadzimy również zajęcia języka angielskiego z dojazdem dla grup. Jeśli chcieliby Państwo, aby Państwa dziecko uczyło się języka angielskiego wraz ze swoją koleżanką lub kolegą, oczywiście jest to możliwe.

Mocno zachęcam do korzystania z naszych zajęć indywidualnych oraz zajęć w małych grupach. Są one wyjątkowo efektywne. Odsyłam tutaj do mojego wpisu na ten temat: http://angielskiprywatnie.pl/dlaczego-oferujemy-lekcje-indywidualne-i-w-malych-grupach/

Bardzo cieszy mnie to, że w trosce o edukację Państwa dzieci, jak i w trosce o własną znajomość języka angielskiego – często dostajemy zapytania o indywidualne lekcje języka angielskiego dla osób dorosłych – pytacie Państwo o zapisy na nasze prywatne lekcje języka angielskiego w nowym roku szkolnym. Jest to niesamowicie miłe i zarazem motywujące. Jest to najlepsza nagroda dla naszej pracy.

Oczywiście nie chcemy Państwa zawieść i już przygotowujemy dla Państwa ofertę naszych lekcji języka angielskiego na przyszły rok szkolny. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby ułatwić Państwu zapisy na nasze lekcje oraz wzbogacić naszą ofertę.

Niezmiernie cieszymy się, że niektórzy nasi uczniowie, których mamy szczęście uczyć od początku istnienia naszej szkoły, wciąż należą do grona naszych uczniów i wciąż wyrażają chęć kontynuowania zajęć.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.angielskiprywatnie.pl w sierpniu oraz wrześniu. Na pewno odnajdziecie Państwo tutaj wszystkie szczegóły dotyczące zapisów na lekcje języka angielskiego w nowym roku szkolnym.

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami

Koniec roku szkolnego w naszej prywatnej szkole języka angielskiego zbliża się dużymi krokami. W tym okresie nasi nauczyciele skupiają się na podsumowaniu przerobionego materiału. Bardzo ważne jest również przypomnienie materiału przydatnego podczas wyjazdów zagranicznych.

Dodatkową kwestią jest dostosowanie przerabianego materiału do stanu uczniów – uczniowie podczas maja oraz czerwca zazwyczaj minimalnie tracą motywację do nauki. Są oni zmęczenie rokiem szkolnym oraz oczekują zasłużonych wakacji. Jako prywatni nauczyciele języka angielskiego musimy wziąć to pod uwagę. Oczywiście rozumiemy zmęczenie uczniów i nie chcemy prowadzić zajęć, które będą dla nich mało interesujące.

Rozumiemy również, że jest to okres kiedy uczniowie walczą o lepsze oceny na świadectwie ukończenia roku szkolnego i naszym zadaniem jest również wsparcie uczniów w tych staraniach. Naszym głównym zadaniem jest słuchanie uczniów i jeśli wyrażają chęć poprawienia swoich ocen – jesteśmy dla nich głównym wsparciem językowym.

Jeśli chodzi o podsumowanie materiału przydatnego podczas wycieczek oraz wyjazdów zagranicznych – materiał dostosowujemy do każdego ucznia z osobna. W maju oraz czerwcu uczniowie zazwyczaj znają już swoje plany wakacyjne, dlatego też my również możemy dostosować materiał do ich wyjazdów.

Jako pasjonaci nauczania, staramy się również motywować uczniów do rozmów w języku angielskim, aby ćwiczyć przyswojoną wiedzę “na żywo.” Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie jest to łatwe dla uczniów, dlatego też staramy się ich motywować oraz uspokajać. Według nas, jak najlepsze przygotowanie uczniów do rozmów w języku angielskim, pozwoli im z większym spokojem zastosować swoje umiejętności podczas wakacji.

Jest to również okres, kiedy my jako nauczyciele widzimy postępy naszych uczniów w porównaniu do początku roku szkolnego. Jest to dla nas największa duma oraz motywacja do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Już teraz zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej strony internetowej w celu zapisania się na prywatne lekcje języka angielskiego w nowym roku szkolnym (prowadzimy prywatne lekcje języka angielskiego – indywidualne lekcje z dojazdem / lekcje w małych grupach z dojazdem).

 

Dziecko nie chce uczyć się języka angielskiego

Tytuł tego wpisu, obrazuje problem, z którym zmierza się wielu rodziców. Bardzo często otrzymuję telefony od rodziców, którzy zdesperowani, szukają nowego sposobu nauki dla dziecka, ponieważ mimo chęci opiekuna, nie chce ono uczyć się języka angielskiego.

Z własnego doświadczenia wiem, że dziecko trzeba na samym początku po prostu zrozumieć. Na pewno ma ono swoje powody, przez które nie chce się uczyć języka. Nie możemy dziecka po prostu zmusić do nauki bo “my wiemy lepiej co dla niego lepsze.” Takie podejście prowadzi donikąd.

Podejmując się pracy z dzieckiem podczas naszym prywatnych zajęć języka angielskiego (prowadzimy zajęcia na terenie Warszawy), na pierwszej lekcji rozmawiamy z uczniem. Chcemy, aby dziecko czuło, że przychodzimy do niego, aby mu pomóc, pokazać nasze wsparcie, a nie zmusić do czegoś na co nie ma ochoty. Naszym głównym celem, jako prywatnych nauczycieli języka angielskiego, jest to, aby uczeń z przyjemnością czekał na kolejne zajęcia z nami.

Jak sprawić, żeby dziecko chciało uczyć się języka angielskiego z nami? Po pierwsze materiały, które przygotowujemy dla każdego ucznia z osobna, tworzymy biorąc pod uwagę zainteresowania ucznia. Materiały są również bardzo różnorodne, rozwijające umiejętności mówienia, słuchania, pisania oraz prawidłowego stosowania gramatyki. Największą radość dają nam uczniowie, którzy widząc materiały, które przygotowaliśmy na zajęcia, nie mogą się doczekać, kiedy materiał zaczniemy przerabiać. Tak, to się bardzo często zdarza.

Dodatkowo staramy się z dziećmi rozmawiać i pokazać zrozumienie. Bardzo często dzieci, które uczymy, mają problemy w szkole. Jeśli widzimy, że uczeń jest smutny, czy jego wyniki znacznie się pogorszyły, rozmawiamy z nim jak i z jego rodzicami. Jako nauczyciele musimy reagować.

Zachęcamy do korzystania z naszych usług. Prowadzimy zajęcia języka angielskiego z dojazdem do ucznia.

Obejrzyj z dzieckiem bajkę po angielsku

Kontynuując poprzedni wpis dotyczący pozytywnej motywacji dzieci do nauki języka angielskiego, chciałabym opisać inne sposoby nauki języka angielskiego przez zabawę.

Rodzice moich uczniów, jak również znajomi, często pytają mnie, co mogą zrobić sami w domu, aby pomóc w nauce języka angielskiego własnym dzieciom. Czy mogą zrobić coś, jeśli dziecko ma 3 lata lub nawet mniej. W takiej sytuacji zawsze odpowiadam, że muzyka i film czy też bajka jest najlepszym rozwiązaniem.

Puszczaj swoim dzieciom nagrania w języku angielskim. Na rynku jest dostępnych masę płyt CD, dla różnych grup wiekowych, gdzie dzieci oswajają się z językiem angielskim. Co jest najważniejsze – dzieci uczą się odpowiedniego akcentu oraz angielskiej wymowy. Przez osłuchanie się z językiem angielskim w młodym wieku, Państwa dzieci będą uczyć się języka angielskiego w szkole o wiele łatwiej. Będą zaznajomieni z tym językiem od małego. Gorąco zachęcam do puszczania dzieciom bajek, muzyki czy kołysanek właśnie w języku angielskim. Będą Państwo zaskoczeni jaki ma to niesamowity wpływ na dzieci.

Kolejny sposób – oglądanie bajek w języku angielskim. Mamy tutaj podobny mechanizm jak przy słuchaniu muzyki. Dodatkowo dzieci domyślają się co dane słowa znaczą i przez to nieświadomie uczą się języka angielskiego. Można dopytać dziecka co uważa, że dane słowo oznacza. Następnie można od czasu do czasu zapytać, czy wciąż pamięta, co to słowo oznaczało.

Dziecko widząc, że rodzice osobiście motywują je do nauki języka angielskiego (oczywiście motywuje jedynie w pozytywny sposób, nie nakazując), samo będzie chciało z większą chęcią uczyć się języka angielskiego.

Nasza szkoła języka angielskiego (prowadzimy zajęcia z dojazdem do ucznia na terenie Warszawy), ze swojej strony zapewnia, że podczas prywatnych zajęć języka angielskiego stosujemy jedynie pozytywną motywację. Nie chcemy, aby nasi uczniowie czuli się zmuszani do nauki. Pozytywna atmosfera podczas lekcji to dla nas priorytet. Na bieżąco również sprawdzamy postępy w nauce uczniów, gdyż one również pozytywnie motywują nauczycieli do dalszej pracy.

 

Bądźmy dla dzieci przykładem

W nauczaniu języka angielskiego bardzo ważne jest, aby wiedzieć dlaczego warto znać ten język. Jako prywatni nauczyciele języka angielskiego traktujemy to jako bardzo ważny element naszych prywatnych zajęć języka angielskiego – prowadzimy zajęcia  indywidualne oraz w małych grupach na terenie Warszawy.

Dodatkowo ważne jest, aby to sami rodzice pokazywali ważność znajomości języka angielskiego swoim dzieciom. Warto pokazywać im, że sami rodzice używają go często, dlatego też oni też powinni się go nauczyć. Jeśli mają Państwo znajomych z którymi rozmawiacie w języku angielskim – podzielcie się tym z Państwa dziećmi. Rozmawiajcie z tymi osobami w obecności swoich dzieci, a na pewno zrozumieją, że same też powinny znać język angielski (znam osobiście kilka przypadków, kiedy dzieci wręcz chcą się nauczyć języka, aby wiedzieć o czym rozmawiają rodzice).

Jeśli wykorzystują Państwo język angielski we własnej pracy, podzielcie się tą informacją z dziećmi. Ważne, aby pokazać im na konkretnych przykładach kiedy język angielski jest Państwu potrzebny. Warto powiedzieć jak znajomość języka wpływa na Państwa życie pod względem zawodowym.

Sytuacje kiedy korzystają Państwo z języka angielskiego zdarzają się bardzo często – podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy spaceru po centrum handlowym. Uświadomcie to swoim dzieciom za każdym razem, kiedy używacie języka angielskiego. Na pewno zachęci to ich w większym stopniu niż puste słowa rzucane od czasu do czasu.

Bądźmy pozytywnym przykładem dla naszych dzieci. Pokażmy im, że znajomość języka angielskiego jest fajna i przydaje się w codziennym życiu. Na pewno poprawi to nastawienie Państwa dzieci do nauki języka angielskiego. My jako prywatni nauczyciele języka angielskiego Państwa dzieci, na pewno dodamy do tego nasze przykłady pozytywnie motywujące do nauki.

Dlaczego oferujemy lekcje indywidualne i w małych grupach?

W momencie kiedy zakładałam szkołę Angielski Prywatnie wiedziałam, że będzie ona miała w swojej ofercie indywidualne lekcje języka angielskiego z dojazdem do ucznia. Byłam przekonana, że chcę odejść od tradycyjnego modelu udzielania lekcji języka angielskiego. Nie chciałam tworzyć kolejnej szkoły językowej, która oferowałaby lekcje w dużych grupach. Każde dziecko jest inne i nie jesteśmy w stanie tak dobrać grupy uczniów, aby mieli oni ten sam poziom językowy. Nie jesteśmy również w stanie dobrać dużej grupy uczniów, którzy dobrze uczą się przy użyciu jednej metody nauczania i tak samo stworzonych materiałów.

Stworzyłam więc szkołę języka angielskiego, która zatrudnia tylko i wyłącznie wykwalifikowanych nauczycieli angielskiego, którzy korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia w nauczaniu, tworzą lekcje idealnie przygotowane dla każdego ucznia z osobna. Jestem dumna, że nasz zespół stworzony jest z nauczycieli z powołania, którzy zawsze doskonalą swoje umiejętności.

Zawód nauczyciela to zawód w którym zawsze musisz coś zmieniać, zawsze możesz zrobić coś lepiej. Jeśli jesteś nauczycielem, który zdaje sobie z tego sprawę, na pewno rozumiesz o co mi chodzi.

Z tych wszystkich względów, mając po pierwsze dobro naszych uczniów na uwadze, z całych sił staram się tworzyć szkołę, gdzie uczniowie rzeczywiście uczą się języka angielskiego. Zawsze powtarzam, że nigdy nie zrezygnuję z wysokiego poziomu nauczania na rzecz czegokolwiek innego. Jestem dumna z tego co udało nam się wspólnie z nauczycielami osiągnąć i robię wszystko, aby naszą ofertę poszerzyć i udoskonalić. Dlatego też nigdy nie zrezygnuję z modelu udzielania lekcji indywidualnych oraz lekcji w małych grupach. Co najważniejsze w naszej ofercie zawsze będą dostępne lekcje z dojazdem do ucznia na terenie Warszawy.

 

Podsumowanie roku 2017

Koniec roku kalendarzowego to czas podsumowań, który nie omija również naszej szkoły języka angielskiego (prowadzimy prywatne zajęcia języka angielskiego z dojazdem do ucznia na terenie Warszawy).

Od samego początku tworzenia szkoły, naszą priorytetową misją było dostarczanie profesjonalnych, prywatnych lekcji języka angielskiego. Prowadzimy lekcje indywidualne oraz w małych grupach. Nasza grupa docelowa to uczniowie w wieku od 6 do 15 lat. Nasz zespół składa się z profesjonalnych nauczycieli języka angielskiego z wykształceniem pedagogicznym – nasi nauczyciele są przeszkoleni do nauczania języka obcego, zatem posiadają nie tylko wiedzę pedagogiczną jak i metodyczną.

Jako osoba zarządzająca zespołem nauczycieli jestem z nimi w stałym kontakcie. Na każdym etapie nauki wiem jaki materiał jest przerabiany z każdym uczniem, jak i wiem jakie są postępy ucznia. W przypadku jakichkolwiek problemów ucznia, zawsze razem zastanawiamy się nad rozwiązaniem. Dobro ucznia to dla nas podstawa. Chcemy, aby czuł się on na naszych lekcjach swobodnie i z chęcią spotykał się z nami co tydzień. Nasi uczniowie nam ufają i jest to dla nas bardzo ważne. Jesteśmy świadomi tego, że pod naszą opieką są młodzi ludzie, którzy w wieku dorastania zmagają się z wieloma wyzwaniami. Dlatego też nasze działania są jak najbardziej przemyślane. Jesteśmy również w stałym kontakcie z rodzicami.

Materiały, które używamy podczas naszych prywatnych lekcji języka angielskiego są bardzo różnorodne. Bierzemy pod uwagę zainteresowania uczniów, tworząc tematy zajęć.  Korzystamy nie tylko z książek językowych, ale również literatury anglojęzycznej, filmów, bajek, gier i wielu innych.

Dywersyfikujemy metody nauczania tak, aby odnaleźć te najodpowiedniejsze dla każdego ucznia. Czerpiemy wielką przyjemność z posiadania możliwości pracy z młodymi ludźmi, którzy są naszą przyszłością. Nigdy nie przestaniemy się rozwijać i rozwijać naszej oferty.

Przerwa świąteczna oraz ferie zimowe

Czas Świąt to wyjątkowy moment dla wszystkich uczniów w naszej szkole językowej. Prowadząc zajęcia języka angielskiego z dojazdem w Warszawie, w okresie świątecznym staramy się wpleść jak najwięcej akcentów świątecznych w zajęcia jak to możliwe. Słuchamy bardzo dużo piosenek świątecznych, czytamy teksty związane ze świętami Bożego Narodzenia oraz tradycjami z nimi związanymi. Uczymy się słownictwa jak również po prostu doskonalimy umiejętność mówienia oraz konwersacji. Piszemy kartki świąteczne, życzenia świąteczne jak i teksty opisujące nasze przeżycia związane ze Świętami.

Lekcje świąteczne są bardzo wyczekiwane przez naszych uczniów jak i nauczycieli. Jest to również moment podsumowań przed dłuższą przerwą od nauki. Za niedługo nasi uczniowie będą mogli odpocząć wraz ze swoimi bliskimi, tym samym będą mieli odpoczynek od nauki. Taka przerwa jest zawsze bardzo ważna. Nie wzbraniamy się przed nią. Uczniowie potrzebują odpoczynku od zajęć oraz pracy domowej. Po tym okresie wrócą chętniej do nauki. Tak naprawdę lekcje po okresie świątecznym są zawsze bardzo produktywne. Dzieci są wypoczęte oraz gotowe do dalszej pracy.

Nasza szkoła prowadząca prywatne lekcje języka angielskiego z dojazdem do ucznia (Warszawa Wawer oraz okolice) również przestaje działać w przerwie świątecznej.

Dni wolne od nauki to:

  • 23 grudzień 2017 – 1 stycznia 2018 (powracamy do prowadzenia zajęć 2 stycznia).

Ferie zimowe to również okres, kiedy zajęcia nie są prowadzone:

  • 15 styczeń – 28 styczeń 2018

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące dni wolnych, zachęcam do kontaktu na adres beata@angielskiprywatnie.pl. Można kontaktować się z nami również telefonicznie +48503817908.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Jak planujemy zajęcia dla każdego ucznia

Praca nad lekcjami dla każdego ucznia z osobna to część procesu przygotowywania się do prywatnych zajęć języka angielskiego (prowadzimy prywatne lekcje języka angielskiego w Warszawie z dojazdem). Jako nauczyciele, każde zajęcia przygotowujemy osobiście korzystając z dostępnych materiałów. Jako osoby podchodzące z pasją do naszego zawodu, bardzo często zdarza się, że materiały tworzymy osobiście.

Każdy nauczyciel wie, że prowadzenie lekcji indywidualnej wymaga zupełnie innego przygotowania niż przygotowanie lekcji dla klasy 20-osobowej. Mając długie doświadczenie w nauczaniu, możemy wydedukować ile dane ćwiczenie zajmie nam czasu i plan lekcji możemy rozpisać na kartce. Jest to bardzo pomocne, aby każda lekcja była dobrze przemyślana i aby nie zaskoczyła nas żadna sytuacja. Każdą lekcję planujemy według następującego wzoru: rozgrzewka (gra językowa, rozmowa itp.), powtórzenie materiału, rozwinięcie tematu oraz podsumowanie zajęć. Zawsze mamy przy sobie również ćwiczenia zapasowe, czyli takie, z których korzystamy w sytuacjach awaryjnych.

Każde zajęcia tworzymy również tak, aby doskonalić umiejętności pisania, czytania, słuchania oraz mówienia. Skupiamy się również na tym, aby doskonalić umiejętności związane z używaniem języka codziennego/użytecznego. Nie chcemy, aby nasi uczniowie byli znudzeni zajęciami dlatego też często dywersyfikujemy metody nauczania oraz rodzaje ćwiczeń. Ćwiczenia bardzo często powiązane są z zainteresowaniami uczniów czy aktualnościami mogącymi zainteresować ucznia.

Przygotowywanie zajęć to bardzo ważny element naszej pracy jako prywatnych nauczycieli języka angielskiego w Warszawie (Wawer, Gocław, Saska Kępa i okolice). Każda nasza lekcja jest inna i nigdy nie korzystamy z gotowych planów zajęć. Nasze lekcje są szyte na miarę dlatego też plany zajęć tworzymy osobiście.